Ćeská republika
+420 608 333 835
honza.it@gmail.com

RC modely

Pokud chcete začít s létáním s RC modelem, tak tato doba je ideální. Modely lze koupit defakto hotové, vysílače toho umí hodně a všechno vybavení ze pořídit za rozumné peníze i bez dovážení ze zahraničí. 

Pro začátek je ideální model s tlačným pohonem, protože je klidný a navíc nemá na čumáku nic co by hned poškodil první pád (ohnutá hřídel, zlomená vrtule apod.).

S takovým modelem jako je třeba Bixler od Hobbykingu si užijete spoustu zábavy a dokážete se naučit ovládat model tak, aby jste mohli bez problémů přejít na obtížnější model.

Což je také obvyklá chyba začátečníka, který si vybere letadlo, které se mu líbí, ale je určeno spíše pro pokročilé nebo akrobatické letce.

Nakonec to končí zbytečným zklamáním, což je škoda.

Pokud máte zájem o létání, tak doporučuji společně s modelem s tlačným pohonem si pořídit lepší nabíječku s displejem (IMAX B6), Li-Po akumulátory Turnigy 2200mAh 3S1P 25C nebo Rhino 2200mAh 3S 25C, monitor baterie a další drobné příslušenství jako je třeba suchý zip apod.

A čím to celé ovládat?

Nejlépe vysílačem od FrSky, který nabídne hodně a do budoucna máte dostupnou širokou škálu přijímačů a telemetrický čidel.

Vysílač FrSky Taranis X9 Lite nebo FrSky Taranis Plus 2019.

Přijímač můžete použít klasický FrSky RX6R 6ch nebo včetně stabilizace FrSky S6R 6ch a tím si učení ještě více usnadnit.